Avustralya’ya göç etmek için aranan meslekler listesi yayınladı

Bilgi ve İletişim teknolojisi (ICT) meslekleri için yeni başvurular, 1 Temmuz 2017’den itibaren yeniden açıldı. Avutralya’nin Victoria Eyaleti  Hükümeti, ICT alanındaki meslekler için Avustralya’ya gelme başvurularını Kasım 2016’da durdurmuş, Mart 2016’ya kadar süreceği açıklanan durdurma işlemi, daha sonra 30 Haziran 2017’ye kadar uzatılmıştı.

Victoria Hükümeti, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren ICT alanındaki meslekler için başvuruları tekrar açacağını ilan etti.

ICT meslekleri için yeni başvuru işlemi

Victoria’ya yönelik çok sayıda ICT başvurusu olması nedeniyle, hükümet başvuru işlemlerinde değişiklik yapmayı kararlaştırdı. Amaç, işlemlerin süresini kısaltıp, geliştirmek.ICT meslekleri alanında Victoria’da çalışmak isteyen başvuru sahiplerinin aşağıdaki sıraya göre hareket etmesi isteniyor:

1.  Department of Immigration and Border Protection’ın (DIBP) Skilled Nominated visa (subclass 190) şartları ve Victoria’s minimum nomination şartlarına uygun olup olmadığınızı kontrol edin.

2.  DIBP’in SkillSelect, sayfasında Skilled Nominated visa (subclass 190) için Niyet Beyanı (Expression of Interest – EOI) başvurusu yapın.  Bu başvuruyu yaptıktan sonra, başvuru yaptığınızı Victoria Hükümeti’ne bildirmenize gerek yok.

3. Victoria’da seçilip seçilmediğinizi öğrenmek için emailinizi (junk mail dahil),  düzenli olarak kontrol edin. EOI başvurusu yaptıktan sonra davetiye için belirlenmiş bir zaman yoktur. Davet edileceğinizin garantisi yoktur. Eğer seçilirseniz, Victoria vize adaylığına (Victorian visa nomination) başvurmanız için bir e mail alacaksınız. Bu e mail adresiniz, EOI başvurusu yaptığınız e mail adresinizdir.

4. Davetiyeyi aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde, Victoria vize adaylığı için internetten başvuru yapın. Davetiyenizi alınca, EOI’da sahibi olduğunuzu ileri sürdüğünüz kriterlere hala sahip olduğunuzu ispatlamanız gerektiğini unutmayın. Başvuru için size verilen 14 gün uzatılamaz. Bu nedenle SkillSelect’de EOI başvurusu yaparken, destekleyici bütün belgelerinizin de hazır olması tavsiye edilir.

5. Adaylığınız Victoria Hükümeti tarafından kabul edilirse, Skilled Nominated visa (subclass 190) başvurusu için SkillSelect’ten bir davetiye alacaksınız

6. Victoria tarafından aday gösterildiğiniz tarihten itibaren 60 gün içinde vize başvurunuzu DIBP’e yapmanız gerekir.

Seçilme kriterleri

Victoria Hükümeti, SkillSelect’de, Victoria’yı tercih eden en iyi ICT adaylarını seçecektir.Başvurması için seçilen adaylardan, Victoria’ya bağlılık, çalışabilirliklerini kanıtlaması dahil,  Victoria şartlarına uygunluğuna bakılacaktır. Adaylık garantisi verilmez.Victoria Hükümeti size seçmezse, herhangi bir e mail almayacaksınız. Size ait EOI, DIBP’in SkillSelect sistemi yürürlükte olduğu sürece sistem içinde göz önünde bulundurulmaya devam edecektir.Mesleklerde Victoria vize adaylığına (Victorian visa nomination) başvuru için uygun olup olmadığınıza bakın

Kaynak:SBSengineering

Biotech and science

Human resources

tourism hospitality

health

health

health

Education

Education

Trades

Ayrıntılı bilgi için Victoria Hükümeti internet sitesine tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir