Rinkeby’e yeni bir cami yapılıyor

Stockholm’ün Rinkeby bölgesinde yeni bir cami yapılmasına izin çıktı. Rinkeby İslam Birliği’nin yaklaşık üç yıl önce yaptığı başvuru, Stockholm Belediye’sinde yapılan bir kaç görüşme sonucu çeşitli sebeplerden dolayı önce ret, sonrasında da izinle neticelendi.

Şehir Planlama Kurulu son oturumunda planda yapılacak bir kaç değişiklikle Rinkeby allé’de yapılması planlanan camiye onay verdi.

Konuyla ilgili medyaya konuşan Rinkeby İslam Birliği Sözcüsü İbrahim Bouraleh, kararın hayırlı olmasını dileyerek, “umarız bizi ileriye taşımada yardımcı olacaktır” dedi.

Caminin yaklaşık 160 milyon krona mal olacağını kaydeden İbrahim Bouraleh, bunun için bağış toplama çalışmalarına başladıklarını belirterek, bu paranın toplanması için yurt dışından da bağış alabilmek için Maliye Bakanlığı’ndan izin aldıklarını kaydetti.

Arap ülkelerin birinden bir kişinin 1 milyon dolar bağışlamak istediğini de aktaran Bouraleh, paranın sadece dışarıdan değil içeriden de toplanacağını, bunun için Körfez ülkelerinde iş yapan İsveçli şirketlere de bağış yapmaları için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Bouraleh, “rüyamızı gerçekleştirmek için bütün enerjimizi ortaya koyacağız” dedi. İllustrasyon: Johan Celsing Mimarlık Bürosu
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir