Altı ülke Nordic Cup Futbol Turnuvası’nda buluşuyor

nordic cupİsveç-Türk Dernekleri Federasyonu (FEDESTA) bünyesinde faaliyet gösteren Spor Derneği Svea IF ve Göteborg’da eğitim, kültürel ve sportif faaliyetler yürüten Lära För Livet derneklerinin ortak organizasyonuyla öğrencilere yönelik bir futbol turnuvası düzenleniyor.

Nordic Cup Futbol Turnuvası diye adlandırılan turnuvanın bu yıl ikincisi yapılacak. Geçtiğimiz yıl üç ülkeden (İsveç, Norveç ve Danimarka) 10 takımın katıldığı turnuvaya bu sene Estonya, Litvanya ve İsviçre’den de takımlar katılacak.

Altı ülkeden toplam 18 takımın mücadele edeceği Nordic Cup Futbol Turnuvası, 16 Nisan 2016 Cumartesi günü Göteborg’da gerçekleşecek.

Spor Derneği Svea IF’den yapılan açıklamaya göre, turnuva iki kategoride yapılacak. İlk kategori ortaokul 7-8 ve 9. sınıf öğrencilerini kapsayacak. İkinci kategoride ise lise 1, 2 ve 3. sınıflardan oluşan takımlar mücadele edecek. Turnuvayı kazanan takıma şampiyonluk kupası ve madalya ile birlikte hediyeler verilecek.

Söz konusu ülkelerdeki öğrencilerin sportif aktivasyonlarının yanı sıra birbirleriyle dostlukların kurulmasının sağlanması hedeflenen turnuvada, toplam 126 öğrenci mücadele etmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir