VİDEO… Bora Serbülent’ten Stockholm’de ‘Sezen Aksu şarkıları’ konseri

Stockholm’de yaşayan Kıbrıs kökenli sanatçı Bora Serbülent, Stockholm’de Sezen Aksu’nun sevilen şarkılarını seslendirdi.

Tumbascenen’de müzik severlerin karşısına çıkan Bora Serbülent, Sezen Aksu eserlerinin yanı sıra 90’lı yıllardan Türkçe pop şarkılar da seslendirdi.

Ali Akçaylı’nın davul, Mehmet Sakarya’nın flüt, Mukriyan Abubekir’nin keman, Muhammed’in Perküsyon ile yer aldığı konserde, müzik severler sık sık söylenen eserlere eşlik etti.bora serbulnet_2

İzleyenlere oldukça keyifli bir gece yaşatan Bora Serbülent, müziğe biraz ara vermek için üç küsur sene önce İsveç’e geldiğini belirterek, “gitarımı sattım, geldim. Ancak bir sene hiç müzik yapmadan dayanabildim. Olmadı. Bir kere içinize o ruh işledi mi, bırakamıyorsunuz. İlk projemiz ‘Meşk İstanbul’ ile yine başladık. Önderliğini bizim yaptığımız, üç çok değerli müzisyenin bir araya gelerek oluşturduğu bir proje idi. Onu yine bu salonda yapmıştık. Ben bu salonun uğruna çok inanıyorum. Tıklım tıklımdı. 380 kişi vardı. Çok da keyifliydi. Sonra kendi yerlerimizi açtık. Oralarda müzikler yapmaya çalıştık. Gelişti. Şimdi hemen hemen her festivalde yer alıyoruz” dedi.

Dediğini yapan bir insan olduğunu söyleyen Serbülent, “ilk sene ‘Stockholm Kungsträdgården’de çıkacağım’ demiştim; daha sonra orada çıktım. Bu sene yine orada inanılmaz bir konser verdik. Malmö çok çok iyiydi. Önümüzdeki hafta Göteborg’a gidiyoruz. Almanya’dan, İstanbul’dan işler gelmeye başladı. Biz bir anda öyle kendimizi işlerin arasında buluverdik. Çok güzel bir ekip ile çalışıyoruz. Herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir