En büyük yeniliği Thor’un çekici!

Volvo, hatchback modeli V40’a Cenevre otomobil fuarı için küçük değişiklikler yaptı. Bu yeniliklerin başında yeni tasarım farlar yer alıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Çinli Gelly’nin satın aldığı, otomobil ve güvenlik denince akla ilk gelen markalar arasında yer alan İsveçli Volvo, XC90, S90 gibi modelleriyle hayata geçirdiği yeni tasarım konseptini diğer modellerine uygulamaya başladı. Bu modeller arasında firmanın hatchback modeli V40 da bulunuyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yeni V40’da en büyük yenilik ön bölümde olacak. Thor’un çekici anlamında yorumlanan T şeklindeki LED gündüz farları, yeniden tasarlanan dikey çıtalı ızgara yenilikler arasında.

İç mekanda ise yenilikler daha kısıtlı. V40’ta 120 – 245 HP arası güç üreten 4 silindirli benzinli ve dizel motorlar bulunuyor. Otomobilin yerden yüksek Cross Country modelinde 4 tekerlekten çekiş sistemi de mevcut.

Makyajlı Volvo V40, Avrupa’da önümüzdeki aylarda satışa çıkacak. Yeni modelin ufak tefek dokunuşları saymazsak uzunca bir süre güncel kalması tahmin ediliyor.volvo01

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir