İspanya’daki kazada yaralananlar arasında bir İsveçli de var

İspanya’nın Freginals bölgesinde bu sabah meydana gelen trafik kazasında en az 14 kişinin öldüğü bildirildi. İspanyol El Pais gazetesinin haberine göre, çoğunluğu Erasmus öğrencilerinden oluşan ve 56 kişiyi taşıyan otobüs ile bir otomobil AP-7 otobanı üzerinde çarpıştı. Olayda en az 14 kişi hayatını kaybederken, 44 kişi de yaralandı.

Yaşları 22 ila 29 arasında değişen yaralı öğrenciler arasında İsveçli ve Türk öğrenci de var. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İsveç Dışişleri Basın Sözcüsü Victoria Bell, yaralılar asında hafif yaralanan bir İsveçlinin olduğunu ancak ölenler arasında İsveçli olup olmadığını henüz bilmediklerini açıkladı.

İngiliz Daily Mail gazetesi yaralıların Türkiye, İngiltere, İsviçre, Norveç, Ukrayna ve İspanya’dan olduğunu yazdı. İspanyol El Mundo gazetesinde ise kaza esnasında otobüste Hollandalı ve Yunan öğrenciler de olduğu bilgisi yer aldı.

Birçok farklı ülkeden öğrenci taşıyan otobüsün Valencia’daki bir şenlikten Barcelona’ya dönmekte olduğu kaydedildi. Kazanın ülkede 2000 yılından bu yana meydana gelen en büyük otobüs kazası olduğu belirtildi.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir