Kemal Burkay’ın kızı trafik kazası geçirdi, durumu ağır

Şair-Yazar Kemal Burkay’ın kızına İsveç’te motosiklet çarptı. Stockholm’da doktor olarak çalışan Helin Burkay hakkında sosyal medya hesabından bilgi veren Kemal Burkay, kızının trafik kazasında ağır yaralandığını ve  Helin yoğun bakımda tedavi altında olduğunu duyurdu

Burkay’ın açıklaması şöyle:

Dost ve arkadaşlarıma, sevgili okurlarıma,

Bu kez size benim açımdan acı, dost ve arkadaşlarım için ise üzücü bir haber vermek zorundayım.

Dünden beri İsveç-Stokholm’dayım. Pazartesi gecesi (3 Nisan) acı bir haber aldım. Büyük Kızım Hêlin’e bir motosiklet çarpmış, bunun sonucu hastanede yoğun bakıma alınmıştı. Salı günü bilet aldım ve dün (Çarşamba) Ankara-İstanbul üzeri Stokholm’a geldim.

Olay, öğrenebildiğimiz kadarıyla şöyle cereyan etmiş: Doktor olan kızım işten çıktıktan sonra akşam üzeri evinin çevresindeki kırsal alanda yürüyüşe çıkmış ve orada motosiklet dahil, motorlu araçlara kapalı olan bir gezi yolunda bu talihsiz durumla karşılaşmış.
Motosiklet çalıntı imiş ve genç olduğu söylenen iki kişi tarafından kullanılıyormuş. Çarpmadan sonra motosikleti bırakıp kaçmışlar, ama daha sonra yakalanmışlar, şu anda göz altındalar.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine ambulans gelmiş. Yaklaşık 10-12 dakikalık bir çabanın sonunda duran kalbini yeniden çalıştırmayı başarmış ve hastaneye kaldırmışlar. Ama ne yazık ki bilinci hala yerinde değil.

Biliyorsunuz, arkadaşımız İlhan Çetin’in kızı Filiz bir ay önce İstanbul’da trafik kazası geçirmiş, babası ve tüm ailesiyle birlikte biz dost ve arkadaşlarını da üzüntüye boğmuştu. Ne yazık ki hala yoğun bakımda ve onun acısı sürerken böylesine benzer bir olayla karşılaşmak bizim açımızdan kötü bir sürpriz oldu.

Şu anda verebileceğim bilgi bu. Gencecik iki kızı, kardeşleri hastanede yanı başından ayrılmıyorlar. Stokholm ve yakın çevredeki insanlarımız, Hêlin’in çok sayıdaki arkadaşları, hepimiz bir umutla onun yaşama tutunmasını, bu zor durumu atlatmasını bekliyoruz.

6 Nisan 2017
Kemal Burkay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir