Paris Eyfel Kulesi otel olarak kullanılacak

Kiralık emlak şirketi HomeAway, Euro 2016 karşılaşmalarının Paris ayağı sırasında kentin simgesi olan 300 metre yüksekliğindeki kulenin birinci katının bir kısmının kullanım hakkını aldı.

Şirket aldığı alanı şampiyona süresince kullanılmak üzere Paris’e özgü Haussmann mimarisi tarzında lüks dairelere dönüştürecek. Dört şanslı futbol tutkunu gelecek ay Eyfel Kulesi’nde kalan ilk kişiler olarak tarihe geçecek.

Eyfel Kulesi, Paris’in dünyaca ünlü tarihi eserleri Zafer Takı (Arc de Triomphe) ve Sacre Coeur Kilisesi ile Seine Nehri’ne hakim bir manzaraya sahip.

Dairelerde kalmak için yapılacak çekiliş için başvurular dün açıldı. Çekilişe katılanlar arasından dört şanslı kişi Euro 2016’yı Eyfel Kulesi’nde kalarak takip etme şansını yakalayacak.

10 Haziran’da açıklanacak dört talihli, Eyfel’e yanlarında beşer misafir de getirebilecek.

‘EN MASALSI TATİL’

BBC Türkçe’nin haberine göre, dört şanslı yarışmacı, misafirleriyle birlikte Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında Eyfel kulesinde 4 gün, 4 gece konaklama, lüks bir akşam yemeği, Paris’in başka bir yerinde 3 gün daha konaklama ve gidiş-geliş uçak bileti kazanmış olacak.

Dünyanın her yerinden internet üzerinden katılabilecek yarışmacılardan sadece bir soruyu yanıtlamaları isteniyor: Eyfel Kulesi dairesi bir günlüğüne sizin olsa ne yapardınız?

Çekilişe katılmak isteyenlerin HomeAway’in ilgili sitesini ziyaret etmesi ve başvuru formunu doldurması gerekiyor.

HomeAway şirketinin CEO’su Brian Sharples bunun bir ilk olduğunu söyledi ve “Hayatlarının en masalsı tatil anısı olacak” diye konuştu. SPUTNIK NEWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir